1 2 3 4 5
პირველი ლიგის კალენდარი

  აღმასკომმა ჩემპიონატის დებულება, კალენდარი და სფფ-ის სადისციპლინო კოდექსი დაამტკიცა

 

 3 აგვისტოს საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციაში აღმასრულებელი კომიტეტის სხდომა გაიმართა. აღმასრულებელმა კომიტეტმა სფფ-ის სადისციპლინო კოდექსი დაამტკიცა.

 

 დღესვე, აღმასკომის სხდომაზე 2016 წლის XXVIII ეროვნული ჩემპიონატის უმაღლესი და პირველი ლიგებისა და დავით ყიფიანის სახელობის საქართველოს თასის XXVII გათამაშების დებულება და კალენდრები დამტკიცდა.

უმაღლეს ლიგაში გარდამავალი სეზონი 7 აგვისტოს დაიწყება, პირველი ლიგა კი, 19 აგვისტოს. რაც შეეხება საქართველოს დავით ყიფიანის სახელობის თასის გათამაშებას, ის 15 აგვისტოს აიღებს სტარტს.

 

I  ტური                                       VI  ტური                                XI  ტური                                   XVI  ტური

19 აგვისტო                                16 სექტემბერი                       14 ოქტომბერი                          13  ნოემბერი     

 

მერანი - მეშახტე                      მეშახტე - კოლხეთი             მარკ სტარსი - კოლხეთი        რუსთავი-მარკ სტარსი    

რუსთავი - სამგურალი           ლიახვი - იმერეთი               ჩხერიმელა - სამგურალი        მერანი - იმერეთი

ჩხერიმელა - კოლხეთი           მერანი - მარკ სტარსი          რუსთავი - მეშახტე                  ლიახვი - კოლხეთი

მარკ სტარსი - იმერეთი          რუსთავი - ჩხერიმელა         მერანი - ლიახვი                      მეშახტე - სამგურალი

 

 

II  ტური                                     VII  ტური                               XII  ტური                                  XVII  ტური

29 აგვისტო                                25 სექტემბერი                       21 ოქტომბერი                          17 ნოემბერი

 

კოლხეთი - მარკ სტარსი        მარკ სტარსი - რუსთავი       ლიახვი - რუსთავი                  სამგურალი - ლიახვი

სამგურალი - ჩხერიმელა       იმერეთი - მერანი                  მეშახტე - ჩხერიმელა               კოლხეთი - მერანი

მეშახტე - რუსთავი                 კოლხეთი -ლიახვი                სამგურალი - მარკ სტარსი     იმერეთი - რუსთავი

ლიახვი - მერანი                      სამგურალი - მეშახტე           კოლხეთი - იმერეთი             მარკსტარსი-ჩხერიმელა

 

 

III  ტური                                  VIII  ტური                               XIII  ტური                                  XVIII  ტური

3 სექტემბერი                           30 სექტემბერი                        29 ოქტომბერი                           24 ნოემბერი

 

რუსთავი - ლიახვი                 ლიახვი - სამგურალი            იმერეთი - სამგურალი            ჩხრიმელა - იმერეთი

ჩხერიმელა - მეშახტე             მერანი - კოლხეთი                 მარკ სტარსი - მეშახტე           რუსთავი - კოლხეთი

მარკ სტარსი - სამგურალი    რუსთავი  - იმერეთი             ჩხერიმელა - ლიახვი               მერანი - სამგურალი

იმერეთი - კოლხეთი              ჩხერიმელა - მარკ სტარსი    რუსთავი -მერანი                    ლიახვი - მეშახტე

 

 

IV  ტური                                 IX  ტური                                    XIV ტური

8 სექტემბერი                          5 ოქტომბერი                            4 ნომებერი

 

სამგურალი - იმერეთი         იმერეთი - ჩხერიმელა            მერანი - ჩხერიმელა           

მეშახტე - მარკ სტარსი         კოლხეთი - რუსთავი              ლიახვი - მარკ სტარსი

ლიახვი - ჩხერიმელა            სამგურალი - მერანი               მეშახტე -იმერეთი

მერანი - რუსთავი                 მეშახტე - ლიახვი                    სამგურალი - კოლხეთი

 

V ტური                                   X  ტური                                     XV ტური

12 სექტემბერი                       10 ოქტომბერი                           8 ნოემბერი

 

ჩხერიმელა - მერანი              მეშახტე - მერანი                     კოლხეთი - მეშახტე

მარკ სტარსი - ლიახვი          სამგურალი - რუსთავი          იმერეთი - ლიახვი

იმერეთი  - მეშახტე               კოლხეთი - ჩხერიმელა          მარკ სტარსი - მერანი      

კოლხეთი - სამგურალი        იმერეთი - მარკ სტარსი         ჩხერიმელა -რუსთავი



უკან

გათამაშების ცხრილი
მერანი 36 82
სამგურალი 36 70
არაგვი 36 61
ბახმარო 36 54
საბურთალო 2 36 48
კოლხეთი 36 41
გორი 36 39
მეშახტე 36 39
ბორჯომი 36 39
ბეთლემი 36 38